Zadowolenie z życia zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu studiów praca jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Owszem praca czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Czasy , gdy dochodzenie do umiejętności dawało pewność otrzymania wysokiego płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to walory zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie ludzi jest dostępne. Wymagania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, chcą więcej posiadać i zagwarantować swojej domownikom dobre życie. 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym przez pracodawcy także, połączenie tych czynników z satysfakcjonującym wynagrodzeniem postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , dzięki której człowiek może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

dejtingsajter datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale również dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle wyczerpany i zdenerwowany.