Jak udekorować ścianę nad schodami

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych gazet.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej również na mniej istotne elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, ponieważ każdy z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wystawiać wspólne fotografie.

Dobrym pomysłem na urządzenie przestrzeni na klatce schodowej jest naklejenie dostosowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na francuską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday wishes