Jak się zmotywować do okazje z otyłością

Dodatkowe kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Ogarnia nas apatia , otępienie i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań w gronie przyjaciół. 

Ogarnia nas obawa przed tym co powiedzą o nas ludzie. Musimy zatem odchudzić się. Najważniejszym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład upatrzona sukienka, nowe kolczyki, wycieczka w ulubione miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, pochwała przyjaciół czy zachwyt w oczach nieznanych osób. Jak zatem przygotować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Pozwól sobie na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie kiedy osiągniesz idealną wagę. To pomoże Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet do kina, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Znajdź przyjaciela, z którym możesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto prędzej schudnie konkretną liczbę kilogramów. Konkurowanie przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.